KABLO MARKALAMA

KABLO MARKALAMA NEDİR?

Kablo Markalama işlemi sektör içerisinde; “Kablo Etiketleme”, “Kablo Etiketi” veya “Kablo Kodlama” olarak da adlandırılmaktadır. İmalat sonrası çeşitli işlemlerden geçerek kullanıma sunulan kablolar, Kablo Markalama sistemi ile özel bir kablo imal edilerek asansör veya vinç gibi taşıma sektörleri için oldukça tercih edilebilir hale gelmektedir. Markalanan kablolar, sizlerin özel istek ve ihtiyaçlarınız doğrultusunda özel malzemelerle kaplanır. Dış kılıfın güçlenmesi ile kullanım alanını güvenli hale getirdiği için bu sistem sektör içerisinde ön plana çıkmaktadır.

KABLO MARKALAMA NASIL YAPILIR?

Kablo Markalama işleminde kabloya uygun ve kalıcı markalama lüks olmayıp, modern ve yüksek kalite isteyen müşterilerin talep ettiği bir kalite standardıdır. İletken ve kablo markalama sistemleri kullanıcılara, kablo üzerine geçmeli, klipsli, yapışkanlı veya kablo bağı ile takılan tiplerin hangisini tercih ederse etsin, ideal markalama seçenekleri sunar. Malzemeye bağlı olarak iletken ve kabloların etiketlenmesinde değişik yazıcılar kullanılabilir.

Kablo Markalama işleminde, etiketler kabloya geçirilir, üzerine bastırılarak veya yapıştırılarak takılır veya kablo bağıyla bağlanır. İletkenlerin etiketlenmesi için, sizlerin taleplerinize göre beyaz, kırmızı, mavi, menekşe, turuncu, sarı renklerinden herhangi biriyle etiketlenebilir. Bu etiketleme işleminde yazdırma safhasında bir plakadaki etiket sayısı, her şeritteki etiket sayısı, malzeme, yanmazlık sınıfı, sıcaklık aralığı, silinme direnci, komponentler, iletken çap aralığı, iletken kesit alanı aralığı gibi hususlara dikkat edilir.

Birçok alanda kullanılan kablolarda uygulanabilen markalama işlemi, kumanda kablolarından büyük çaplı ince plastik kılıflı kablolara dek olan kapalı etiketlendirmelerden tutun; kapalı ortamlarda kullanılan tüm kablolar için yapılabilmektedir. Her durumda açıkça okunabilen etiket alanı gereksiniminize göre, modern baskı teknolojisi ile çok dayanıklı ve optimum baskı kalitesi ile sizlere teslim edilir.

İstenilen özelliklere göre uygun yazıcılar kullanarak hızlı, kolay ve ekonomik şekilde basılan etiketlerde iletkenler ve kablolar daima tanınabilir. Etiketler otomatik olarak delinebildiği gibi baskı işleminde gerekli uzunlukta da kesilebilir.

Markalanacak iletken etikette isteğe bağlı konumlandırılır. Müşterilerimize özgü markalama (etiketleme) ile farklı iletken çapları da sunulur. Termal transfer yazıcılar sayesinde yüksek kaliteli etiketleme ile sizlere en iyi sonucu sunabilmekteyiz. Özel paketleme ile iletken etiketlerini dış etkilere, toza ve kirlenemeye karşı koruyan; bina içi alanlarda da iletkenlerin tanımlanması ve gruplanması için iletken markalama yöntemleri kullanmaktayız.

Kablo etiketleri bir yazı alanı ve şeffaf koruyucu folyodan oluşur. Koruyucu folyo etiket üzerine sarılır ve kirlenme ve aşınmaya karşı kalıcı koruma sağlanır. Kablo etiketleri kablonun kesitini arttırmaz, örneğin kablo kanallarının içinden çekilmesini zorlaştırmaz. Yüksek kaliteli etiketleme termal transfer yazıcı ile oluşturulur. Hızlı ve kolay kullanıma uygun çözücü maddelere dayanaklı kablo etiketleri müşterilerimizin isteğine göre basılmış olarak teslim edilir. İletken ve kabloların markalaması veya etiketlenmesi pano ve şalt cihazlarının şeffaflığını arttırır. Bu şekilde montaj ve bakım işleri kolaylaşırken olası birçok sorunun önüne geçilir.

Kilitlemeli kablo etiketlerinde iki adet ayrılmaz etiketleme alanı bulunur ve her zaman için okunur durumda kalırlar. Bağlantısı yapılmış kablolara ve iletkenlere sonradan takılabilirler. Teker teker basılan etiketler iletkenlere vidalanır veya kablo bağları ile takılır. Kart veya rulo halinde çeşitli malzemeler sunulabilir. Yüksüklerde etiketlemeyi destekleyen izole halkalar mevcuttur. Bu sayede iki işlem aynı anda yapılır. Kilitlemeli kablo etiketlerinde ise iki adet ayrılmaz etiketleme alanı bulunur ve her zaman için okunur durumda kalırlar. Bağlantısı yapılmış kablolara ve iletkenlere sonradan takılabilirler. Uygun kablo bağları ile takılır. Kart veya rulo halinde çeşitli malzemeler sunulabilir. Kolay ve güvenli bir kablo etiketlenmesi için önceden etiketlenmiş halka şeklindeki etiketler kullanılabilir. Özel yapısı etiketlerin birbirlerine dolanmasını önler. Daralan makaronlar kablo ve iletkenlerin sabit markalaması için idealdir.

İletken etiketleri, iletken ve kablo çaplarına bağlı olmaksızın, kablo bağları kullanarak bağlanabilir. Büyük etiketleme alanı sayesinde uzun etiketler için yeterli alan sağlanır. Kablo etiketleri yazı alanı ve etiketi aşınma ve kirlenmeye karşı koruyan şeffaf folyodan oluşur. Farklı ölçülerde ve şekillerde mevcuttur.

Plastik kablo etiketleri kabloları ve iletkenleri etiketleme ve gruplamada kullanmak için uygundur. Etiket bir vidalı kapakla kirlenmeye karşı korunur ve kapak her zaman değiştirilebilir.

Tüm bu işlemlerin yanı sıra en yeni ve gelişmiş teknoloji ile daha hızlı markalama ve etiketleme yapılır. Yazım işlemi sırasında otomatik olarak, müşterimiz tarafından seçilmiş kesim seçeneği doğrultusunda kesimi de gerçekleştirilir. Kablo Markalama işlemlerinde yüksek seviyede konum doğruluğu ile baskıyı garantileyen ekipmanlarımızla, sizlerin farklı isteklerinizi yerine getirebilmekteyiz.

Üretim tesisimizde tam kapasiteli ekipmanlarla, kablo etiketleme servisimize güvenle başvurabilirsiniz. Çelik kablo etiketlerinin kazınması veya lazer markalaması da kapsam dahilindedir.

KABLO MARKALAMA UYGULAMASINDA BAŞLICA HİZMETLERİMİZ

 • İletken ve Kablo Markalama
 • Geçmeli Kablo Etiketleri
 • Yüksüklüyken Etiketlenebilen Kablo Etiketleri
 • Etiket Kılıfları için Kablo Etiketleri
 • Kablo Bağları ile Takılan Kablo Etiketleri
 • Halka Şeklinde Kablo Etiketleri
 • Kablo Markalama (Kablo Bağlarıyla Takılması)
 • Şeffaf Koruma Folyolu Kendinden Yapışkanlı Kablo Etiketleri
 • Daralan Makaronlar
 • Sonsuz Daralan Makaronlar
 • Etiket Kılıfları için Takılabilir Kablo Etiketleri
 • Geçmeli İletken Etiketi
 • Kablo Bağıyla Takılan Kablo Etiketleri
 • İçe Takılan Plastik Kablo Etiketleri
 • Kalıplanmış Kablo Bağlı İletken ve Kablo Etiketleri
 • Takma Kablo Etiketi
 • Ayrı Etiket Kılıfları ile İletken Markalama
 • Taşıyıcı Grubu için Kablo Etiketi
 • Gofrajlama veya Lazer Markalaması için Yüksek Kalite Çelik Kablo Etiketi
 • Etiket Takılan Kılıflar

Sektörümüzde kaliteden ödün vermeyen ilkelerimizle her geçen gün adımızı daha geniş kitlelere duyurarak her daim çözüm için sizlerin yanınızdayız. Üretim ağımızda belgelendirerek tescillenen güvencemiz, bizim her zaman gurur kaynağımızdır. ISO 9001: 2008 ve OHSAS 18001: 2007 belgelerine sahip olan şirketimiz en güvenilir ve en garantili hizmeti sizlere sunmaktan mutluluk duyarız.

Müşterilerimizin taleplerine tam ve isabetli çözümler sunarak sorunsuz şekilde ürünlerini teslim etmek en temel ilkemizdir. Üst düzey kalitedeki kablolarımızla; sizlere hızlı, pratik ve ekonomik yaklaşımlar geliştirerek güvenilir kablo sanayinin tedarikçilerden biri olma özelliğimizi korumak şirket politikamızda vazgeçilmez bir koşuldur.

Kablo Markalama haricinde Kablo Gruplama, Terminal Krimpleme, Kablo Kesim ve Uç Açma, Kablo Demetleri, Soketli Kablolar, Özel Hazır Kablolar, SMD Led, Led İthalatı, Spiral Kablolar, Soket ve Konnektörler gibi hizmetlerimiz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.