KABLO GRUPLAMA

KABLO GRUPLAMA NEDİR?

Türkiye’nin kablo sanayi sektöründe öncü firmalarından olmanın memnuniyeti içerisinde, müşterilerimizin her alanda kullanabilecekleri kabloyu gruplama işlemlerini yaptığımızı belirtmek isteriz. Gerek kalite gerek kapasite bakımından yaptığımız üretimin yanında; alanında uzman, dinamik kadromuz ile kablo gruplama ve çeşitli fason hizmetleri vermekteyiz. Otomotiv, Otogaz, Beyaz Eşya, Isıtma-Soğutma, İklimlendirme, Elektrikli küçük ev aletleri, Aydınlatma, Ses ve Görüntü Sistemleri, Güvenlik, Asansör, Havalandırma, İletişim, Elektrik Elektronik ve bunun gibi daha birçok alanda kablo sanayiinin öncü tedarikçilerde biri olmayı sürdürmeyi hedeflemekteyiz.

Kablo imalatı dendiğinde yalnız enerji ve telekomünikasyon kabloları olarak değil; elektrolitik bakır ve bunların türevleri (tel, bara, vs.); alüminyum iletkenler ve türevleri, çelik halat sanayi; plastik sanayi gibi yukarıda da bahsettiğimiz sektörler ve fazlası düşünülmelidir. Kablo sanayii, kablo sevkiyatlarında kullanılan makara imalatı gibi diğer bütün katma değerlerle birlikte göz önünde tutulmalıdır. Bizlerde piyasanın ihtiyacı olan kablo ihtiyacının yanı sıra, imalatın devamını kapsayan hizmetlerimizle her zaman müşterilerimizin yanında olmaya devam etmekteyiz. 10 yılı aşkın tecrübemizle önümüzdeki yıllarda da kablo sektöründeki teknik gelişmeleri yakından takip ederek, yurtiçi ihtiyacın karşılanmasında ve ihracatlarımızın artmasında ciddi şekilde atılımlar yapma amacındayız.

Kablo Gruplama dendiğinde sektörde sık sık karşımıza çıkan bir husus vardır ki, o da bu kavramın yeterince doğru kullanılmamasıdır. Bu işlem “Kablo Enstalasyon”, “Kablo Enstelasyon”, “Kablo Estelasyon” kelimeleri kullanılarak arama sayfalarında aranır. Bunun yanında yapılan yanlış kullanımlar; “Kablo Ağacı”, “Kablo Demeti”, “Konnektörlü Kablo”, “Soketli Kablo”, “Kablo birleştirme” gibi terimler ile birlikte de anılmaktadır. Ancak doğru kullanım “Kablo Gruplama” kelimesi olmalıdır. İmal edilen kabloların kullanım amaçlarına göre, profesyonel ellerde gruplanması anlamına gelen bu kelime birçok kablo türevi için gerçekleştirilmektedir.
Kablo Gruplama işleminde gerçekleşen tüm adımlar, markamızın tam kapasiteli araç, gereç ve ekipmanları etkin bir şekilde kullanılarak; işçi sağlığı, iş güvenliği ve çevre koruma koşullarına uygun yapılmaktadır.

KONNEKTÖRLERİN KULLANIM ALANLARI

a) Depodan gelen kablolar kablo kesme makinalarında ölçülere göre kesilir.
b) Kesilen kablolar uç açma ve lehimleme işlemine tabi tutulur.
c) Kabloların uçlarına terminal çakma işlemi gerçekleştirilir.
d) Gruplanacak ve işleme hazır hale gelen kablolara sırasıyla soket takma işlemi, bantlama işlemi yapılır.
e) Kabloların temassızlık, çalışıp çalışmadığı kontrol edilerek test edilir.
f) Testten geçen malzeme ilgili birime gönderilir.

Sektörümüzde kaliteden ödün vermeyen ilkelerimizle her geçen gün adımızı daha geniş kitlelere duyurarak her daim çözüm için sizlerin yanınızdayız. Üretim ağımızda belgelendirerek tescillenen güvencemiz, bizim her zaman gurur kaynağımızdır. ISO 9001: 2008 ve OHSAS 18001: 2007 belgelerine sahip olan şirketimiz en güvenilir ve en garantili hizmeti sizlere sunmaktan mutluluk duyar.
Müşterilerimizin taleplerine tam ve isabetli çözümler sunarak sorunsuz şekilde ürünlerini teslim etmek en temel ilkemizdir. Üst düzey kalitedeki kablolarımızla; sizlere hızlı, pratik ve ekonomik yaklaşımlar geliştirerek güvenilir kablo sanayinin tedarikçilerden biri olma özelliğimizi korumak şirket politikamızda vazgeçilmez bir koşuldur.

Kablo Gruplama haricinde Kablo Markalama, Terminal Krimpleme, Kablo Kesim ve Uç Açma, Kablo Demetleri, Soketli Kablolar, Özel Hazır Kablolar, SMD Led, Led İthalatı, Spiral Kablolar, Soket ve Konnektörler gibi hizmetlerimiz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.